O mnie

Opinie klientów

Małgorzata Pawluśkiewicz

Super behawiorysta. Pani Kasia na spokojnie i z dużym zrozumieniem pokazała mi jak pomóc mojemu kociakowi. Polecam

 

Angelika Dojka

Bardzo dziękuję za pomoc z kotkiem! wszystkim polecam 😊

 

Ania Zborowska

Bardzo fachowa pomoc. Pani Kasia pogodziła moje kotki. Polecam wszystkim. Dzięki Pani Kasi zaczęłam rozumieć moje futrzaki. Dziękuję 

Nazywam się Katarzyna Iżyniec i pochodzę z Gdyni. Obecnie mieszkam w Domatowie niedaleko Pucka. Z racji mojego zamiłowania do zwierząt oraz wiedzy zdobywanej w zakresie kociej psychologii, postanowiłam rozpocząć świadczenie usług behawiorysty kotów.

Pamiętam gdy jako dziecko na działce u mojego wujka, potrafił on godzinami opowiadać mi o zwierzętach.

Często chodziliśmy na spacery do lasu w trakcie których pokazywał mi on różne ich gatunki, opowiadał o jaszczurkach, wężach, ptakach. To były niezapomniane czasy! 

Nic więc dziwnego, że już od dzieciństwa marzyłam by pracować ze zwierzętami i dlatego po liceum wybrałam kształcenie na kierunku technik weterynarii.

Czas spędzony wtedy na praktykach w lecznicy weterynaryjnej były dla mnie najlepszą pracą jaką miałam kiedykolwiek okazję podjąć. W zasadzie to nawet nie była praca. Mogłam spędzić tam cały dzień na pomaganiu zwierzętom i nie być zmęczona czy zniechęcona.

Tytuł technika weterynarii udało mi się zdobyć w 2016. I wtedy zderzyłam się z rzeczywistością - jeśli nie masz doświadczenia lub dużego szczęścia to niestety ale jedyne co słyszałam w odpowiedzi na wysyłane CV to “odezwiemy się”.

 

Nie miałam jednak zamiaru się poddawać, więc zaczęłam ukierunkowywać swoją wiedzę na jeden cel – tematykę kotów i ich psychikę. 

Zaczęło się prosto, od artykułów w sieci i książek na ten temat, poprzez konferencje behawiorystyczne, aby ostatecznie w czerwcu 2019 ukończyć autorski, jedyny w Polsce tak szeroki, specjalistyczny kurs poświęcony psychologii oraz modyfikacji zachowania kotów.

 

Kot: zachowania prawidłowe i zaburzenia behawioralne,

Wraz ze zdobywaniem coraz większej wiedzy w tym temacie, uświadomiłam sobie jak wiele błędów popełniałam przy moich pierwszych kotach. 

Bogatsza o całą moją wiedzę w tym zakresie, dużo łatwiej jest mi zrozumieć te zwierzęta i pracować z nimi.

Potrafię dzięki temu wywnioskować gdzie leży problem i dlaczego kot zachował się tak a nie inaczej. Koty nieraz zachowują się enigmatycznie lecz ich opiekunowie wiedzą o nich najwięcej, więc gdy przeprowadzam wywiad u nich (czyli w naturalnym środowisku kota) tak ważne jest dla mnie zaangażowanie wszystkich opiekunów, ponieważ to oni z nim mieszkają, znają jego nawyki i przyzwyczajenia.

Bez współpracy z opiekunem zmiana zachowania u kota jest często po prostu niemożliwa.

 

Dlatego na zakończenie warto zapamiętać, że behawiorysta nie jest czarodziejem, który przyjdzie z magiczną różdżką i sprawi, że problemy kota znikną w jednej chwili.

Behawiorysta to bardziej "negocjator", który dzięki swojej wiedzy i przy odpowiednim zaangażowaniu opiekunów, pomoże w ułożeniu relacji pomiędzy kotem a człowiekiem.

+48 519 166 390

CAFE

ul. Wrzosowa 11, Domatowo

___________________________________

84-106 Domatowo,
Ul. Wrzosowa 11

katarzyna.izyniec@kocierady.pl

Kontakt

Godziny otwarcia

poniedziałek-piątek 08:00 - 20:00

sobota  09:00 - 21:00

MOI PARTNERZY